زوج درمانی, مقالات

6 دلیل شکست در روابط

6 دلیل شکست در روابط

اگر هر یک از این عادت‌های بد که در زیر به آن اشاره شده است را در زندگی عشقی خود مشاهده میکنید، وقت آن رسیده است که در روابط خود تغییراتی را ایجاد کنید.
ما در اینجا 6 دلیل اصلی طلاق و جدایی را بیان کرده‌ایم.

 1. داشتن رفتارهای بد
  داشتن رفتارهای بد و عادت‌های ناشایست باعث ایجاد اختلاف در بین زوجین می‌شود. اگر این مورد یکی از دلایل درگیری و جدایی شما و شریک زندگیتان است بهتر است هر چه سریع‌تر با یک روانشناس صحبت کنید.
  روانشناس می‌تواند به هر دو طرف رابطه کمک کند. روانشناس به فردی که دارای عادت‌های ناشایست است در اصلاح آن کمک می‌کند و به طرف دیگر رابطه راهنمایی‌های لازم در خصوص کنار آمادن با این مشکل را ارائه می‌دهد.
 2. عصبانیت‌های اشتباه و بی‌مورد
  آیا برای شما پیش آمده است که بی دلیل در معرض عصبانیت قرار گرفته باشید؟ یا در یک مورد بدون اینکه شما مقصر باشید تقصیر کار شناخته شوید و طرف مقابلتان بی‌دلیل از دست شما عصبانی شود؟ این مورد یا مشابه های آن ممکن است در روابط شما پیش بیاید. این مشکل یکی از دلایل جدایی بین زوجین است.
 3. عدم حمایت از طرف یکدیگر:
  آیا در جمعی که هستید به تمسخر گرفته می‌شوید یا حرف‌های ناخوشایند به شما زده می‌شود و طرف مقابلتان هیچ عکس العملی به این حرف‌ها و صحبت‌ها نشان نمی‌دهد؟ شاید این حرف ها و صحبت های بیان شده از نظر طرف مقابلتان عادی باشد پس بهتر است قبل از هر واکنش تندی با او صحبت کنید که این حرف ها شما را ناراحت کرده است اگر طرف مقابلتان همچنان بر این باور بود که آن صحبت ها و حرف ها موردی عادی است بهتر است با یک متخصص در این باره صحبت کنید و از او راهنمایی های لازم را دریافت کنید.
 4. افرادی که در روابط شما دخالت‌های بیجا دارند
  از مهم ترین دلایل اختلافات زناشویی و جدایی دخالت نابجای اطرافیان است. شما یا شریک زندگیتان نباید این اجازه را به اطرافیانتان دهید که در مسائل خصوصی شما دخالت کنند. اگر به این موارد برخوردید میتوانید خیلی محترمانه به طرف مقابلتان اعلام کنید که این یک مسئله شخصی است زیرا این دخالت ها ممکن است اختلافات زیادی را بین شما و زوجتان به وجود بیاورد.
 5. محروم کردن یکدیگر از محبت و توجه
  محبت و توجه به یکدیگر از اصلی ترین ارکان هر رابطه ای است که باعث محکم شدن و قوی شدن رابطه میشود زیرا این اعتماد و توجه به شما اعتماد به نفس و حس خوبی را القا میکند و باعث میشود در این رابطه حس های خوبی را تجربه کنید.
 6. دروغ گفتن
  از بدترین مواردی که در رابطه وجود دارد دروغ گویی هر یک از طرفین می‌باشد. دروغ گویی باعث از بین رفتن اعتماد طرفین و بی اعتمادی در رابطه می‌شود به گونه ای که طرف مقابل هیچ حرف و سخن فرد دروغ گو را باور نکرده و به هیچ وجه به آن اعتماد نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *