روانشناس خوبچقدر برای شریک زندگی‎مان وقت بگذاریم؟ | دکتر امیر پیرایش
چگونه با زن عصبی و بداخلاق برخورد کنیم؟
اسفند ۱۶, ۱۴۰۱
۱۰ راه برای داشتن یک رابطه عاشقانه آرام و بدون استرس
اسفند ۱۶, ۱۴۰۱

چقدر برای شریک زندگی‎مان وقت بگذاریم؟

چقدر از رابطه عاطفی تان می گذرد؟ 

همانطور که گفتیم آدمها با هم متفاوت اند، در نتیجه انتظارات شان هم با هم فرق دارد. جدا از تفاوت شخصیت، مدت زمان رابطه نیز تاثیر زیادی بر زمان های با هم بودن آنها دارد. به عنوان مثال، اگر شما به تازگی رابطه خود را آغاز کرده اید، مطمئنا دوست ندارید که هر روز طرف مقابل تان را ملاقات کنید. در واقع درست اش آن است که به تدریج بر آتش عشق تان بیافزایید نه این که به ناگهان از صفر تا 100 بروید.

جلسات مشاوره زوج درمانی اصفهان چگونه است + ویژگی بهترین درمانگر - حامد  یزدخواستی

چه نوع رابطه ای با طرف مقابل تان دارید؟ 

آیا زمان هایی که کنار هم هستید، گذر زمان را متوجه نمی شوید؟ آیا آنقدر او را دوست دارید که ترجیح می دهید تمام کارهایتان را کنار او انجام دهید یا این که دوست دارید تنها وقت هایی خاص او را ملاقات کنید؟ شاید هم با تماس تلفنی احساس راحتی بیشتری دارید؟ اینها سوالاتی ست که شما نه تنها از خود، بلکه باید از شریک زندگی تان هم بپرسید.

زوج درمانی چیست و چه کاربردی دارد؟ | کلینیک نوروتراپی و خدمات مشاوره نیاوران

 

در تنهایی چه حسی دارید؟ 

این موردی ست که باید به تنهایی به آن بیاندیشید. آیا از تنهایی خودتان لذت می برید؟ آیا دوست دارید که به جای بیرون رفتن، در مقابل تلویزیون دراز بکشید و فیلم تان را ببینید؟ اگر شما فرد مستقلی هستید، احتمالا از تنهایی خودتان لذت می برید اما اگر برعکس، دوست دارید که در اکثر مواقع به دیگران تکیه کنید، به احتمال زیاد از این که زمان تان را با شریک زندگی تان بگذارنید، بیشتر لذت می برید.

زوج درمانی | بهترین زوج درمانگران تهران | کلینیک چمان

ریلکس کردن 

یکی از راههایی که شما می توانید زمان لذت بخشی را با شریک زندگی تان بگذرانید، زمان هایی ست که هیچ کاری ندارید و تنها می خواهید کنار شریک زندگی تان آرام گیرید. به عنوان مثال شما در سینما یا خانه فیلمی می بینید یا در مورد موضوع مورد علاقه تان صحبت می کنید… این مدل روابط نه تنها حس خوبی را به هر دوی شما منتقل می کند، بلکه باعث می شود که همدیگر را بهتر بشناسید. در واقع در این شرایط حس صمیمیت و راحتی بیشتری میان شما شکل خواهد گرفت.

آیا زوج درمانی در شیراز میتواند در حل مشکلات زوجین موثر باشد؟ - شیراز مشاور  | بانک اطلاعات روانشناسی شیراز

کارهای هیجان انگیز 

زمانی که 2 نفر کارهای جدید را با هم تجربه می کنند، حس راحتی و امنیت بیشتری میان شان برقرار خواهد شد. به عنوان مثال زمانی که شما کاری هیجان انگیز را با شریک زندگی تان انجام می دهید، هنگام ترس سعی می کنید که به او تکیه کنید، همین امر صمیمیت و حس اعتماد بیشتری را به شما منتقل خواهد کرد.

زوج درمانی چیست | سوالات زوج درمانی | جلسات زوج درمانی | افق سلامت

کشف کردن 

زمانی که با شریک زندگی تان هستید، سعی کنید که چیزهای جدید را امتحان کنید. به سفر بروید، رستوران های جدید را تست کنید، به دنبال ناشناخته ها باشید… انجام چنین فعالیت هایی به طور مشترک، باعث می شود که شما در کنار هم رشد کنید. این فعالیت ها، به خصوص زمان هایی که شما از شریک زندگی تان دور هستید، بر بهبود رابطه تان تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

کیا زوج درمانی رفتن؟ |زوج درمانگر |مراجعه به زوج درمانگر |زوج درمانگر خوب  در تهران

دعوا کردن 

اگر شما زمان زیادی را به جر و بحث با شریک زندگی تان می گذارنید، بهتر است کمی از او فاصله بگیرید. زمان هایی که 2 نفر وقت های زیادی را در کنار هم می گذرانند، نه تنها تنش در میان آنها شدت می گیرد، بلکه علاقه و تب و تاب عاشقی نیز بین شان کمرنگ می شود. در این شرایط بهتر است که زمان خود را به جای این که در کنار شریک زندگی تان باشید، با دوستان و خانواده تان یا حتی به تنهایی سپری کنید.

مشاوره زوجی و خانواده توسط روانشناس - آرامش ماندگار

چرا تنهایی در روابط عاطفی اهمیت دارد؟ 

همانطور که دیدید، قانون ثابتی برای این که یک زوج چه مدت زمانی را باید در کنار هم بگذرانند، وجود ندارد. در واقع این موضوع کاملا به نیازها و شخصیت دو طرف بستگی دارد.

اما چیزی که مهم است و باید همیشه مد نظر داشته باشیم، زمان های تنهایی ست. شما هر چقدر هم که عاشق طرف مقابل تان باشید، باید زمانی را به تنهایی خود اختصاص دهید. با این کار استقلال تان حفظ شده و اعتماد به نفس تان بالا خواهد رفت.

نکاتی برای مشاوره زوج درمانی مؤثر - مشاوره باما | مرکز مشاوره روانشناسی  خانواده ازدواج