روانشناس خوبچگونه پیشنهاد ازدواج بدهیم؟ | دکتر امیر پیرایش
شوهرم هیچ اختیاری بهم نمیده و نمیزاره تنهایی جایی بروم! چیکار کنم؟؟
اسفند ۱۰, ۱۴۰۱
علت افسردگی در نوجوانان
اسفند ۱۱, ۱۴۰۱

چگونه پیشنهاد ازدواج بدهیم؟

1- مکان مناسبی را برای دادن پیشنهاد ازدواج انتخاب کنید

 

یک مکان زیبا و خاطره انگیز را برای بیان پیشنهاد ازدواج به فرد مورد علاقه خود انتخاب کنید. مثلا شما می توانید محل اولین ملاقات خود را برای این کار انتخاب کنید. یا برای غافلگیر کردن او یک منطقه زیبا و رمانتیک را بسته به سلیقه طرف مقابلتان انتخاب کنید. مثلا شاید طرف مقابل شما از طبیعت لذت ببرد و عاشق دریا یا جنگل باشد پس مسلما اگر شرایط برای شما مهیا باشد این مکان ها بهترین انتخاب هستند. و یا ممکن است یک رستوران و دعوت برای یک شام رمانتیک و عاشقانه را برگزینید.

برای راهنمایی بیشتر می تونید از آقای دکتر امیر پیرایش کمک بگیرید

چگونه پیشنهاد ازدواج بدم؟ - مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره احیا

2-زمان مناسبی را برای تقاضای ازدواج، انتخاب کنید

 

اگر می خواهید با یک نظر مثبت رو به رو شوید پس حواستان به موقعیت و زمان تقاضای ازدواج خود باشد. زمانی را انتخاب کنید که هم شما و هم طرف مقابل تمرکز کافی برای تصمیم گیری و انتخاب داشته باشید. زمانی که هیچکدام از شما استرس هایی مثل استرس شغلی، زندگی یا خانوادگی نداشته باشید. می توانید از رویدادهای خاصی مثل تولد و یا تاریخ آشنایی برای رمانتیک کردن فضا استفاده کنید. حتی اگر می خواهید به صورت رسمی به خواستگاری بروید. حواستان باشد یکی از موضوعات مهم در خواستگاری کردن این است که زمان مناسبی را با خانواده ها انتخاب کنید. به گونه ای که هم خانواده شما و هم خانواده دختر هر دو آرامش کافی داشته و به دور از هرگونه استرس و تنشی باشند.

برای راهنمایی بیشتر می تونید از آقای دکتر امیر پیرایش کمک بگیرید

روش های رمانتیک و عاشقانه برای دادن پیشنهاد ازدواج

3- علایق فرد مقابل خود را نیز در نظر بگیرید

نمی توان گفت که انتخاب شما برای نحوه خواستگاری کردن اشتباه یا درست است. هیچ راه درست و غلطی برای خواستگاری وجود ندارد. مهم این است که شما ترجیحات و علایق خود و فرد مورد نظرتان را در نظر بگیرید. ممکن است طرف مقابل شما ترجیح بدهد که شما به صورت رسمی و با خانواده به خواستگاری او بروید و یا شاید در سر رویای یک پیشنهاد غافلگیر کننده و بزرگ از سمت شما را داشته باشد.

برای راهنمایی بیشتر می تونید از آقای دکتر امیر پیرایش کمک بگیرید

4-پیشنهاد ازدواج یعنی هر چیزی که شما دو نفر را شاد و خوشحال می کند

 

در ذهن اکثر افراد خواستگاری کردن و پیشنهاد ازدواج این گونه است که شما در مقابل دوست دختر خود زانو زده و از او تقاضای ازدواج می کنید و او نیز با لبخند و شادی قبول می کند. اما همیشه این گونه نیست. این درست است که در عرف و فرهنگ ما، خواستگاری کردن توسط پسر انجام می شود. اما به طور کلی و به دور از فرهنگ ها اگر در نظر بگیریم گاهی پیشنهاد ازدواج به پسر از سمت دختر اشکالی ندارد. اگر انتخاب درست و عاقلانه ای باشد.

برای راهنمایی بیشتر می تونید از آقای دکتر امیر پیرایش کمک بگیرید

5- یک حلقه ازدواج می تواند پیشنهاد دادن شما را به شدت رمانتیک کند

 

اگر شریک آینده زندگی شما دوست دارد که از او با یک انگشتر خواستگاری کنید پس دریغ نکنید. گاهی پیشنهاد ازدواج به دختر با یک حلقه، می تواند جدی و مصمم بودن شما را نشان بدهد و دوست دختر شما متوجه این موضوع شود که برای شما ارزشمند است. لازم به خریدن یک انگشتر با نگین الماس نیست. متناسب با شرایط مالی خود یک انگشتر انتخاب کنید. اگر طرف مقابل شما انتظار داشت که در کنار خانواده اش انگشتر را به او بدهید پس در هنگام خواستگاری رفتن این کار را بکنید. هر جور که او می خواهد عمل کنید.

برای راهنمایی بیشتر می تونید از آقای دکتر امیر پیرایش کمک بگیرید

راهنمای خرید حلقه ازدواج و عروسی : کدام جنس حلقه را انتخاب کنیم؟

6-  اگر برای طرف مقابل شما سنت ها و آداب رسوم مهم است، پس به آن احترام

بگذارید:

از آنجایی که پیشنهاد ازدواج در سرتاسر جهان متفاوت است، پس به نظرات و آداب و رسوم طرف مقابل خود احترام بگذارید. ممکن است دوست

دخترتان از شما انتظار داشته باشد که برای خواستگاری کردن به خانه آنها بروید و از والدینش اجازه بگیرید. یا بخواهند روش خواستگاری رفتن شما

کاملا سنتی و مطابق با آداب و رسوم باشد. اگر در مورد نظر و عقیده او از نحوه خواستگاری کردن اطلاعاتی ندارید پس حتما از طرف مقابل خود در

مورد نحوه پیشنهاد ازدواج سوال کنید و مطابق با نظرش پیش بروید.

برای راهنمایی بیشتر می تونید از آقای دکتر امیر پیرایش کمک بگیرید

 

7- اگر شما را با سوالات خود به چالش کشید، اضطراب نگیرید

گاهی ممکن است در خواستگاری یا هنگام پیشنهاد دادن با سوالاتی از سمت فرد مورد علاقه خود مواجه شوید. همانطور که در بالا گفته شد پیشنهاد ازدواج دادن به معنای زانو زدن دوست دختر و بله گفتن سریع او نیست. پس در مواجه با سوالات طرف مقابل استرس نگیرید. صادقانه و با آرامش تمام به سوالات پاسخ مناسب بدهید. این حق دختر یا پسر است که قبل از پذیرش پیشنهاد شما، بخواهند کامل شما را بشناسند. و از ویژگی های اخلاقی و رفتاری شما آگاه باشند. اینکه فرد راستگو، با اخلاق، دست و دلباز و … هستید و یا اینکه با یک فرد بداخلاق، دروغگو و … روبرو هستند. ازدواج با مرد خسیس یا دروغگو و … به شدت زیاد است. پس دختر حق دارد قبل از بله گفتن شما را بشناسد و این کار تنها با پرسیدن سوالاتی که در ذهن خود دارد میسر می شود.

برای راهنمایی بیشتر می تونید از آقای دکتر امیر پیرایش کمک بگیرید

 

8- لحظات خواستگاری رفتن یا پیشنهاد ازدواج دادن را با عکس گرفتن، ثبت کنید

می توانید در صورت تمایل هنگامیکه پیشنهاد ازدواج خود را مطرح می کنید یا به خواستگاری می روید از شخصی بخواهید این لحظات را با عکس یا فیلم گرفتن ثبت کند. اگر به صورت خصوصی پیشنهاد ازدواج خود را مطرح می کنید می توانید برای رمانتیک تر شدن فضا از دیالوگ پیشنهاد ازدواج که جذاب و عاشقانه باشد استفاده کنید. فیلم برداری از این لحظات می تواند به ثبت یک خاطره عاشقانه تبدیل شود.

برای راهنمایی بیشتر می تونید از آقای دکتر امیر پیرایش کمک بگیرید

 

9- تمرین کنید که چه می خواهید بگویید

 

برای پیشنهاد ازدواج می توانید از یک متن درخواست ازدواج عاشقانه استفاده کنید. یا نحوه پیشنهاد ازدواج را ساده انتخاب کنید. در نهایت خودتان باید در رابطه با این موضوع تصمیم بگیرید. هر تصمیمی که گرفتید حواستان باشد جملاتی را که می خواهید بگویید تمرین کنید. این کار باعث می شود هنگام خواستگاری کردن آرامش داشته باشید و استرس و اضطراب باعث نشود جملات و صحبت های خود را فراموش کنید. 

برای راهنمایی بیشتر می تونید از آقای دکتر امیر پیرایش کمک بگیرید

 

10- برای خواستگاری رفتن یا پیشنهاد ازدواج دادن یک لباس زیبا انتخاب کنید

لباسی را انتخاب کنید که ظاهر شما را زیبا کرده و نشان دهنده شخصیت شما باشد. اگر به خواستگاری می روید بهترین گزینه تیپ های رسمی و ساده است. البته انتخاب تیپ و لباس هایتان بستگی به نظر خود و طرف مقابل دارد. اینکه او چه نوع تیپ و ظاهری را دوست دارد در نظر بگیرید. مهم این است که لباسهای شما از نظر وجود لکه ها، سوراخ ها و … بررسی شود. اینکه طرف مقابل به ظاهر و لباس هایش اهمیت می دهد. همچنین به شما هم اصرار می کند به ظاهر خود اهمیت بدهید و مرتب باشید. نشان از این نیست که شماازدواج با فرد وسواسی را در پیش دارید. ظاهر مرتب نشان از شخصیت بالا شماست پس به آن اهمیت بدهید.

برای راهنمایی بیشتر می تونید از آقای دکتر امیر پیرایش کمک بگیرید

کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره ندای آرامش روان

با مدیریت دکتر امیر پیرایش

آدرس مراجعه حضوری مراجعان محترم جهت استفاده از خدمات روانشناسی

فلکه دوم صادقیه، ابتدای ستارخان، بلوار شهدای صادقیه شمالی پلاک ۴، واحد ۷

خدمات روانشناسی در شبکه های اجتماعی

اگر به اینستاگرام دسترسی دارید

Arameshravan_Clinic

اگر به تلگرام دسترسی دارید

Arameshravan_Clinic

اگر به واتساپ دسترسی دارید

۰۹۹۲۴۷۹۳۸۸۱

تماس با کلینیک: 02144246886

می توانید با ما از طریق بالا در ارتباط باشید