روانشناس خوبزوج درمانی
چرا همسرتان زبان شما را نمی فهمد
شهریور ۱, ۱۴۰۰
تشخیص علائم و نشانه های افسردگی و مقابله با آن‌ها
شهریور ۲, ۱۴۰۰

مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین

دکتر امیر پیرایش عنوان کرد :مشاوره روانشناسی آنلاین همان درمان الکترونیکی، مشاوره الکترونیکی، دوردرمانی یا مشاوره مجازی است. این نوع درمان یک روش درمانی نسبتا جدید در حوزه سلامت روان است که در آن متخصص درمان‌ روانشناختی یا مشاور، توصیه و مشاوره روانشناسی را از طریق اینترنت ارائه می‌دهد. انواع مختلف این نوع درمان را می‌توان از طریق ایمیل، ویدئوکنفرانس، گفتگوی آنلاین، ارسال پیامک یا گفتگوی تلفنی اینترنتی نیز انجام داد.

مشاوره روانشناسی آنلاین را می‌توان در فرمت همزمان، از جمله در مکالمات تلفنی و اتاق‌های گفتگوی آنلاین، و یا در فرمت با تاخیر زمانی، از جمله از طریق واتساپ انجام داد.

درمان اینترنتی محدودیت‌هایی دارد اما برای بسیاری از بیماران به یک منبع مهم درمانی تبدیل شده است. علیرغم کمبود تحقیقات انجام‌شده در مورد اثربخشی مشاوره روانشناسی آنلاین ، باید گفت که درمان الکترونیکی روش دیگری از ارائه خدمات درمانی را در اختیار متخصصان بهداشت روان قرار داده است.

آیا درمان با استفاده از اینترنت موثر است؟ آیا به اندازه درمان حضوری کارایی دارد؟ درمان حضوری برای برخی افراد بهتر است، اما مشاوره روانشناسی آنلاین به همان اندازه درمان موثری است و برای اکثریت مراجعه‌کنندگان اثربخش است. برخی از مطالعات، اثربخشی درمان از طریق اینترنت را اثبات کرده‌اند و این امر باعث شده است که این نوع از درمان تا حدی که به یک جایگزین و مکمل مناسب برای درمان داخل مطب تبدیل شود. حتی افرادی هم وجود دارند که زمان و توانایی مالی درمان در مطب را دارند اما درمان اینترنتی را انتخاب می‌کنند.

 مشاوره روانشناسی آنلاین - راههای مشاوره روانشناسی آنلاین

یا فعالیت متخصص مشاوره روانشناسی آنلاین شما اخلاقی است؟

درمانگرهای آنلاین و حضوری از دستورالعمل‌های اخلاقی تبعیت می‌کنند که توسط سازمان‌های بزرگ روانشناختی و سازمان‌های صادرکننده مجوز تعیین شده‌اند. در ادامه این مطلب برخی از قوانین کلی در این زمینه ارائه می‌شود:

– درمانگر آنلاین باید از محرمانه بودن و سوابق جلسات شما محافظت کند.

– یک درمانگر آنلاین می‌تواند تنها در محدوده یک رابطه درمانی با شما ارتباط برقرار کند، نه در یک رابطه شخصی یا جنسی

– یک درمانگر آنلاین نمی‌تواند اعتبارنامه، خدمات یا هزینه خود را اشتباه عنوان کند.

– یک درمانگر آنلاین نمی‌تواند درباره فرآیند درمان، ادعاهای دروغین یا گمراه‌کننده داشته باشد.

کلینیک نخصصی روانشناسی ندای ارامش روان با مدریت دکتر امیر پیرایش با بیش از چند سال سابقه در زمینه های مختلف

محرمانه نگه داشتن فرآیند مشاوره روانشناسی آنلاین

احتمالا پیوستن به یک شبکه درمان با تکنولوژی امنیتی پیشرفته محتویات جلسات شما را امن نگه می‌دارد.

اقدامات امنیتی هم وجود دارد که شما می‌توانید انجام دهید:

– اگر از رایانه محل کار و یا کتابخانه استفاده می‌‌کنید، همیشه از اکانت خود خارج شوید.

– در صورت امکان از یک رایانه شخصی استفاده کنید.

– اطمینان حاصل کنید که فرم‌های پرداخت امن هستند.

– برای دستگاه خود رمز عبور داشته باشید.

– از رمز عبور خود محافظت کنید و فقط برای درمان از رمز عبور جدید استفاده کنید.

– کامپیوتر خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.

– اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام جلسات چت ویدئویی در یک محیط عاری از ضبط صدا قرار دارید و از هدفون استفاده می‌کنید.

آیا متخصصان مشاوره روانشناسی آنلاین مجوز دارند؟

تمام درمانگرهای آنلاین مجوز دارند، اما همه افرادی که خود را “درمانگرهای آنلاین” نامیده‌اند، مجوز ندارند. مراقب سایت‌هایی که “مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان” ارائه می‌دهند باشید. در اینجا چند روش برای تأیید صحت این مراکز ارائه می‌شود:

– اکثر شبکه‌های درمانی آنلاین شماره مجوز درمانگر را نمایش می‌دهند و یا در صورت درخواست شما ارائه می‌دهند.

– نام اکثر متخصصان مشاوره روانشناسی آنلاین یا درمانگران که بیماران خصوصی و آنلاین پذیرش می‌کنند در یکی از این سایت‌های معتبر پزشکی هر کشور لیست شده است.

– می‌توانید از متخصص خود بخواهید به شما کمک کند معنای مجوز او را بفهمید و نحوه تایید آن را یاد بگیرید. نگران نباشید، ناراحت نمی‌شوند. درمانگران حقیقی درک می‌کنند که بیماران بیمار نیاز به محافظت از امنیت فردی خود دارند.

آیا می‌توان هم در مطب و هم به صورت آنلاین با درمانگر ارتباط داشت؟

بله درمانگران زیادی وجود دارند که مراجعه‌کنندگان خود را هم به صورت شخصی و هم آنلاین ویزیت می‌کنند. آنها اغلب در ابتدا با ملاقات با بیمار در دفتر خود شروع می‌کنند، سپس این ملاقات را به یک رویکرد تلفیقی تغییر می‌دهند که باعث می‌شود درمان راحت‌تر و انعطاف‌پذیرتر باشد. دلایل رایج برای تکمیل درمان از طریق جلسات آنلاین عبارتند از: مشکلات ترافیک، آب و هوا، برنامه‌های سخت کاری

آیا درمان از طریق اینترنت امن است و از حریم خصوصی من محافظت خواهد شد؟

اگر از طریق یک سایت معتبر یا شبکه درمانی با درمانگر آنلاینی خود ارتباط برقرار کنید مانند سایت ندای ارامش روا و سایت امیر پیرایش، تضمین امنیت بیشتری خواهید داشت. متخصصان خاص درمان آنلاین، اطلاعات شما را محرمانه نگه خواهند داشت، اما ممکن است نیاز باشد به خدماتی با امنیت کمتر تکیه کنند. در کل، تامین سیستم امنیتی آنلاین پیشرفته با معیارهای امنیتی همراه با لایه‌های اضافی حفاظت از رمز عبور برای شرکت آسان‌تر است.

قوانین اخلاقی ملزم می‌کند پزشکان دارای مجوز حریم خصوصی شما را حفظ کنند. به استثنای چندین موقعیت نادر (مانند بیمارانی که در معرض خطر آسیب رساندن به خود یا دیگران هستند)، محتوای مکالمات شما را در دسترس دیگران قرار نخواهند داد.

نتیجه‌گیری

مشاوره روانشناسی آنلاین، روشی جدید برای دریافت خدمات ارزشمند به شیوه‌ای متفاوت است. روشی که به نیازها و ترجیحات مردم به شیوه بهتر پاسخ می‌دهد و نتیجه طبیعی فن‌آوری پیشرفته برای خواسته‌ها و نیازهای ما می‌باشد.

مطابق با آمارهای جهانی، یک نفر از هر پنج نفر با بیماری روانی دست و پنجه نرم می‌کند، اما تنها یک سوم از این افراد به دنبال درمان روانشناسی هستند. در نتیجه افرادی هم هستند که می‌توانند از درمان بهره‌مند شوند، اما فکر می‌کنند به درمان نیاز ندارند، چون استفاده از این خدمات از لحاظ اجتماعی مناسب نیست. مشاوره روانشناسی آنلاین نوعی کمک به این افراد است تا درمان موردنظر خود را پیدا کنند.

برای رزرو وقت حضوری و انلاین به شماره ها ی زیر تماس حاصل بفرمایید

02144297670

02144244916