مشاوره فردی, مقالات

قانون جذب

حقیقت درباره قانون جذب
قانون جذب (LOA) اعتقادی است که جهان هستی را ایجاد می‌کند و آنچه را که اندیشه‌های شما روی آن متمرکز است، برای شما فراهم می‌کند.
بسیاری اعتقاد دارند که این قانون یک قانون جهانی است، که نتایج افکار مثبت همیشه عواقب مثبتی دارد. همین امر در مورد افکار منفی صادق است، همیشه به نتایج بد منجر می شود.
اما LOA بسیار بیشتر از تعمیم است: فکر کردن درباره لامبورگینی قرمز باعث می شود لامبورگینی قرمز برای شما جذب شود. برای مؤمنان ، زیر سؤال بردن اعتبار LOA شبیه بدعت و کفر است. این شعف دینی را ایجاد می کند. برای افراد ناآشنا ، بحث و گفتگو درباره حتی احتمال وجود چنین قانونی احمقانه به نظر می رسد.

اولین پست در این باره “هیئت مدیره چشم انداز خود را دور بریزید”. بعد از یک چهارم بازدید و نامه متنفر از نفرت ، می خواستم مطمئن شوم که درک کاملی از LOA دارم ، بنابراین من هر کتاب را از مبانی قانون در اواخر دهه 1800 خوانده ام و تبدیل به یک معتبر “پزشک پیشرفته قانون جذابیت ”توسط یکی از نویسندگان کتاب The Secret. من سپس نوشتم “Throw Away Your Vision Board 2.” این بار بازخورد کمی مثبتتر شد. من به تازگی کتاب ، Throw Away Your Vision Board را منتشر کرده ام: حقیقت درباره قانون جذب.

شبه علم متافیزیکی: طرفداران LOA ادعا می‌کنند که که این قانون بر اساس تئوری علمی است. در بهترین حالت ، شبه علم متافیزیکی است که نتیجه گیری براساس مفروضات نادرست و غالباً بی اساس است. لیست اطلاعات نادرست علمی که توسط سازندگان LOA پیشنهاد می‌شود، بسیار طولانی است. در اینجا چند حقیقت علمی آورده شده است:

الف) الکترون‌ها بار مثبت دارند.
ب) تفکر باعث سوزاندن مواد مغز می‌شود.
ج) فقط اتر (نه هوا) نور و اندیشه را هدایت می‌کند.
د) اتر همه ذهن‌ها را به هم وصل می‌کند. هنگامی که دو یا چند ذهن به هم نزدیک می‌شوند، “افکار” با هم مخلوط می شوند و یک “ذهن اصلی” را ایجاد می‌کنند.
ه) ارتفاعات بالاتر دارای اکسیژن بیشتری هستند ، هوای بهتری برای تنفس در آنجا وجود دارد.
ثروت مادی مهم‌ترین مظاهر برای جذب است. جهان هدف زندگی شما را تعیین می‌کند. شما هدف خاصتان را بر اساس خواسته‌هایتان انتخاب می کنید…
چالش‌ها افکار منفی تلقی می‌شوند و باید از آنها دوری کرد. علاوه بر این، اگر از لحاظ نظری به هدف خود رسیده باشید، هیچ مشکلی نمی تواند باشد.
LOA یک قانون کامل است و باید به زندگی “کامل” منجر شود. به ما گفته می شود که اگر بتوانید فکر کنید هیچ هدفی خیلی بزرگ نیست. چیزی به عنوان یک هدف غیرواقعی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *