روانشناس خوبزوج درمانی
نشانه های بارز طلاق عاطفی
شهریور ۱, ۱۴۰۰
ضرورت مشاوره پیش از ازدواج
شهریور ۱, ۱۴۰۰

روش های مقابله با همسر عصبانی

رفتار با همسر عصبانی کار چندان ساده ای نیست به خصوص زمانی که قصد آرام کردن او را داشته باشید ؛ مردان بیشتر کلامی هستند و به همین دلیل بایستی اجازه دهید عصبانیت خود را بیرون بریزند اما زنان تمام خشم خود را درون خود نگه می دارند و با گریستن آن را بروز می دهند.درمورد یک زوج متأهل، تمام خشم مرد متوجه زن خواهد بود به این دلیل که همسرش نزدیکترین فرد به اوست . در این بخش ما حرف های درگوشی را با برخی خانم ها مطرح می کنیم تا در جهت رفع مشکلات رفتاری و آرام کردن همسر عصبانی خود پیش بروند.

با همسر عصبانی چگونه رفتار کنیم؟

برای آرام کردن همسر عصبی و عصبانی خود باید:

روی آتش بنزین نریزید
عصبانیت یک ویژگی مهم دارد و آن هم این است که موقتی است بنابراین به او اجازه دهید خودش خشمگین شود و بداند که عاقبت آرام خواهد شد.اگر آتش بیشتری روی آتش قرار دهید، ممکن است چند ساعت یا حتی بیشتر از حد معمول طول بکشد. به خاطر داشته باشید که عصبانیت او از بین خواهد رفت، اما چیزی که شما به هم می گویید در هنگام بحث در لحظه عصبانیت ممکن است جای زخمی را برای همیشه بگذارد.


صبر کنید تا او آرام شود
زمانی که منطقی شد، خشم خود را بیان کنید. تعجب نکنید که شوهر شما هنوز عصبانی است، حتی وقتی همه چیز مطابق میل او باشد.درک کنید که بدن یک سیستم انرژی است و زمان می برد تا انرژی حل شود و پایان یابد. معمولاً حداقل 20 دقیقه طول می کشد تا اثر آدرنالین کاهش یابد.وقتی او خونسرد و آرام شد، رفتار نامعقولش را بررسی کنید.

برای آرام شدن عصبانیت همسر خود صبر کنید

مرزهای خود را مشخص کنید
آن ها را تنظیم کنید و طبق آن ها عمل کنید. بزرگ ترین اشتباهی که از دیگران می بینم این است که آن ها به روشنی آنچه را که مایل به تحملش نیستند را معین و تعریف نمی کنند.تعیین مرزها و شناختن آن ها یکی از موثرترین روش های مدیریت عصبانیت در خانه است.


نبرد خودتان را انتخاب کنید
بزرگ ترین ژنرال ها می دانند که تنها در جنگ هایی می توانند پیروز شوند که در آنها مبارزه می کنند. آن ها منابع خود را در مورد آنچه که نمی توانند، تلف نمی کنند. هرچه کمتر در مبارزه ها شرکت کنید، قدرتمندتر خواهید شد.

کمتر در مبارزه ها شرکت کنید

بی احترامی را تحمل نکنید
این به خصوص به سمت دیدگاه تحقیر آمیز می رود. این برای او سازنده نیست، چه برسد به شما. از دیدگاه مردان:یک مرد تنها زمانی که می تواند با یک زن بد رفتاری کند که کسی رفتار او را به چالش نکشد.اگر او بداند که می تواند این کار را انجام دهد و مشکلی نیست، به شما چیزهای بدتری خواهد گفت.
این کار کثیفی است و ممکن است کمی زننده به نظر برسد، اما همان طور که پیرمرد می گفت:” زمانی که فریبم دادی، شرم بر تو باد.اگر دو بار فریبم دادی، شرم بر من باد” پس اگر شوهرتان بیش از یک بار با شما بدرفتاری کرد، این با شما خواهد بود که جلوی او را بگیرید.
اگر سو استفاده را بارها و بارها انجام داد و کاری نکردید، یعنی به او این اجازه را دادید که باور کند کار بسیار خوبی انجام می دهد. لطفاً این را تحمل نکنید

مرزهای خود را تنظیم کنید

در زمان لازم معذرت خواهی کنید
“معذرت می خواهم”، این یکی از این تاکتیک های حس مشترکی است که حتی در اینجا هم مضحک است. اگر به طور واضح نقشی در افزایش درگیری ایفا کرده اید، پس به سادگی مسئولیت آن را برعهده بگیرید و بگویید:” بسیار متاسفم” ، هیچ چیز یک قلب خشمگین را مانند یک معذرت خواهی صادقانه صاف نمی کند. با این حال، حتما صادق باشید.

برای آرام شدن همسرتان از او معذرت خواهی کنید

حواستان به رژیم غذایی همسرتان باشد

شوهر شما چه می خورد؟
خوردن غذاهای هله هوله اش خیلی زیاد است؟ اهمیت رژیم غذایی خوب برای سلامت روانی خوب مهم است. “ما همان چیزی هستیم که می خوریم” این جمله واقعاً در اینجا صادق است. اگر او غذاهای کم ارزش مغذی مانند غذاهای سرخ شده، فرآوری شده، چرب، و شیرین شده، را می خورد پس تعجبی ندارد که مغز او آتش گرفته باشد.یک رژیم غذایی فاسد به خصوص سلامت شکم را ضعیف می کند که می تواند هر فرد را دیوانه کند.
برای یک راه حل سریع:
یک ماهی تن نیمه پخته، غذاهای سالم و تازه را به وعده های خود اضافه کنید، و گوشت قرمز را با ماهی و ماکیان، سبزیجات آب میوه و میوه های محلی جایگزین کنید، همچنین کمی مکمل های خوبی مانند ویتامین B، ویتامین C، امگا 3، را مصرف کنید. حالت روحی و عصبانیت به طور چشمگیری بهتر می شوند.
اگر هیچ چیزی جواب نداد، می توانید در برخی از کلاس های مدیریت خشم شرکت کنیداز طرف دیگر ممکن است دچار اختلال عصبانیت و یا برخی شرایط مربوط به مغز باشد که باید توسط فرد حرفه ای مورد توجه قرار گیرد.
باید او را متقاعد کنید که از یک متخصص بهداشت روانی به دنبال کمک باشد.

توصیه کلی برای مقابله با شوهر عصبانی و آرام کردن او

می توانید با رفتارهای عقلانی ، عصبانیت همسر را رفع کنید رفتارهایی مثل اینکه در پاسخ به عصبانیتش عصبانی نشوید:


عصبانی شدن در واکنش به عصبانیت او عاقلانه نیست.اگر شما حمله کلامی او را تحمل میکنید و آرام هستید، احتمالا از رفتارش خجالت زده خواهد شد و به این فکر می کند که آن را تصحیح کند، و به شما احترام بیشتری بگذارد.

نیاز به مشاوره حضوری در این خصوص دارید ؟!

اگر در این خصوص نیاز به مشاوره حضوری دارید، می توانید با پزشک و روانشناس متخصص دکتر امیر پیرایش تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید. در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا با شماره مرکز ندای ارامش روان 02144297670تماس حاصل فرمایید.

کلینیک ندای ارامش روان با مدیریت دکتر امیر پیرایش تخصصی ترین مرکز در غرب تهران

نیاز به ویزیت یا مشاوره در منزل دارید؟

اگر ترجیح می دهید که مشاوره در منزل شما صورت گیرد، برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره موبایل مرکز روانشناسی ندای ارامش روان 09924793881 تماس حاصل فرمایید.

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp و .. صورت گیرد، برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره 09924793881 تماس حاصل فرمایید.