روانشناس خوبزوج درمانی
تاثیرات منفی تروما بر زندگی عاطفی
مرداد ۲۶, ۱۴۰۰
علائم افسردگی از دیدگاه دکتر پیرایش
مرداد ۳۰, ۱۴۰۰

راه کارهای برخورد با خیانت همسر

دکتر پیرایش : زن و مردی که در زندگی مشترک خود را مشکل بر میخورند و متوجه خیانت همسر خود می شوند باید بدانند که قبل از اینکه هر تصمیمی بگیرند باید خوب در مورد آن فکر کرده و نسنجیده عمل نکنند. آن ها باید بدانند که طلاق و جدایی تنها راه حل این مشکل نیست و حتی گاهی ممکن است با جدایی به وضعیت بدتری گرفتار شوند. بنابریان قبل از هر تصمیمی ابتدا خوب است نکاتی را که در ادامه این مقاله خواهیم گفت را مورد توجه قرار دهید و با دقت مطالعه کنید.

در این شرایط اولین توصیه ای که به شما می شود این است که به هیچ عنوان تنها خودتان را مقصر ندانید و خود را سرزنش نکنید. دلایلی بسیاری ممکن است به ذهن شما خطور کند که فکر کنید شما مقصرید و همسرتان به این دلایل به شما خیانت کرده است و شروع کنید خودتان را سرزنش کنید، اما حقیقت این است که هر کدام از حدسیات شما که درست باشد، باز دلیل موجهی برای خیانت همسر شما نمی باشد. پس بخاطر اشتباهی که همسرتان مرتکب شده است خودتان را سرزنش نکنید.

سعی کنید بیش از حد بر روی فرد سوم، متمرکز نشوید و در مورد او کنجکاو نشوید. چرا که هر چقدر که هم که در مورد آن فرد اطلاعات بدست بیاورید، کمکی به شما نخواهد کرد. این مسئله باعث می شود که شما غمگین تر و ناراحت تر شوید. علاوه بر این دیگر نمی توانید بر همسرتان و رابطه تان با او تمرکز کنید که این باعث می شود مسئله حادتر شود.

بهتر است در مورد این اتفاق که در زندگی شما رخ داده است با همه صحبت نکنید. درست است که این اتفاق بسیار تلخ و نگران کننده است و ممکن است نیاز داشته باشید که در مورد آن با اعضای خانواده، دوستان و … صحبت کنید. اما باید بدانید که این کار اشتباه است و شما تنها این مشکل را با افرادی در میان بگذارید که می دانید به شما کمک خواهند کرد، یا به عبارت دیگر توانایی حل مشکل شما را دارند.

در هر صورت همسر شما اشتباه کرده است، پس شما سعی نکنید کار او را منطقا توجیه کنید. قبول کنید که مشکل بزرگی پیش آمده و اکنون باید به دنبال بهترین راهکار برای حل آن باشید.

قبل از هر اقدامی خوب فکر کنید. ممکن است در ابتدا بدون فکر، تصمیمات اشتباهی بگیرید و فکر کنید که باید وسایل خود را جمع کنید و خانه ی خود را ترک کنید. یا اینکه بر عکس همسرتان باید از خانه برود. اما مطمئنا این درست ترین راه حل نیست. حتی توصیه میشود که همسرتان را مجازات نکنید زیرا این امر رابطه ی شما را خرابتر می کند. پس قبل از هر چیز، خوب فکر کنید بعد تصمیم بگیرید.

توصیه ما این است که به محض مطلع شدن از اینکه همسرتان خیانت کرده است، برای چکاپ کامل ، آزمایش بدهید زیرا هنوز مشخص نیست، ممکن است فردی که با شوهر شما رابطه داشته است، دچار بیماری ها یا بیماری هایی بوده باشد.

به مشاورانی که در این زمینه تخصص دارند مراجعه کنید و از راهنمایی ها و تجربیات آنها کمک بگیرید تا بتوانید مشکلات را یکی پس از دیگری شناسایی و حل کنید تا رابطه ی خود را با همسرتان مجددا بسیازید روز به روز بهتر و بهتر کنید.

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با راه کارهای مقابله با خیانت همسر آشنا کنیم. به منظور بهره مندی از راهنمایی های مشاوران ما در کلینیک سلامت و دیابت کوروش، در زمینه ی برخورد با خیانت همسر ، با ما تماس بگیرید. مشاوران مجرب و کارآزموده ی ما با استفاده از سال ها تجربه ی مفید خود در حوزه ی رسیدگی به مشکلات و مسائل خانواده، آماده ی خدمت رسانی و کمک به شما عزیزان برای حل مشکلاتی که با آن مواجه شده اید، هستند.


با مراجعه به کلینیک ندای آرامش روان مشکلات خود را حل کنید.