توصیه های تربیتی برای بحران زدایی در زندگی زناشویی
اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰
اختلال شخصیت و نامناسب بودن برای ازدواج
اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰

آیا برای پدر ومادر شدن آماده هستید؟

همسران لازم است که درباره‌ی بچه‌دار شدن با هم صادقانه صحبت کنند. اگر یکی از آنها فرزند بخواهد و دیگری مطمئن نباشد، لازم است که قبل از حاملگی با هم صحبت کنند.

همسران نمی‌توانند بدون صحبت کردن به توافق جادویی دست یابند. فرزند ناخواسته هم برای والدین و هم برای فرزند، یک مشکل جدی است.

لازم است که همسران بدانند که چه زمانی برای بچه‌دار شدن مناسب است. در زیر راهنمایی‌هایی در این باره فهرست شده است:

1 ـ ازدواجتان شاد و با ثبات باشد. 

بعد از ازدواج سریعاً بچه‌دار نشوید. به پیوندتان فرصت دهید تا ریشه دواند و اجازه دهید که زمان بگذرد، تا اطمینان پیدا کنید که همسرتان و زندگی مشترکتان، همانی است که می‌خواسته‌اید. اگر درباره‌ی ازدواجتان نگرانی دارید، بهترین کار این است که بچه‌دار نشوید. تا هنگامی ‌که مشکلات حل شود و نگرانی‌ها بر طرف شود. مطمئن باشید که آمدن فرزند، نه تنها مشکلات را حل نمی‌کند بلکه اوضاع را وخیم‌تر هم می‌کند.

2 ـ وضعیت اقتصادی شما مناسب باشد. 

اگر قرض دارید، سعی کنید پیش از این‌که بچه‌دار شوید تا آنجا که ممکن است اکثر آن را پرداخت کرده باشید . تلاش کنید که مقداری پس‌انداز داشته باشید، تا اگر با مشکلی روبرو شدید بتوانید از آن استفاده کنید. مطمئن شوید که از پس هزینه‌ها و مخارج زندگی خود برمی‌آیید. برای ورود یک فرد جدید به زندگی خود برآورد هزینه کنید.

3 ـ برای بچه‌دار شدن تحت فشار و اجبار دیگران نباشید. 

هیچ‌گاه به‌خاطر این‌که فرد دیگری را شاد کنید، صاحب فرزند نشوید. هر گاه که خودتان، هر دو نفر، خواستید تصمیم به بچه‌دار شدن بگیرید. تصمیم‌گیری در این باره تنها بر عهده‌ی شما دو نفر است.

4 ـ هر دو نفر معتقد باشید که اکنون زمان مناسبی برای بچه‌دار شدن است. 

شما نمی‌توانید با اطمینان پیش‌بینی کنید که حاملگی چه زمانی رخ خواهد داد. به آنچه که در آینده‌ی نزدیک برایتان رخ خواهد داد به دقت بنگرید و درباره‌ی زمان مناسب با همسرتان صحبت کنید.

5 ـ برای یک تغییر عمده در زندگی شخصی و مشترکتان آماده باشید.

 والد شدن، زندگی را برای همیشه تغییر می‌دهد و هیچ راه برگشتی وجود ندارد. بسیاری از تغییرات لذت‌بخش هستند، اما حتی تغییرات مثبت هم در زندگی با استرس همراه است.

با صداقت درباره‌ی نگرانی‌های خود با همسرتان صحبت کنید و بر سر این‌که چگونه با تغییراتی که والد شدن به همراه خواهد داشت، روبرو خواهید شد، با او به توافق برسید.